Haber

Düzce depreminden korktuğu Hatay’da hayatını kaybetti

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Dilara Şen, Düzce’de depremden korktuğu memleketi Hatay’da çöken binanın enkazında hayatını kaybetti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Dilara Şen, merkezi Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan ve tüm ilçelerde de hissedilen 6 büyüklüğündeki depremden korkarak geçen yıl 23 Kasım’da memleketi Hatay’a gitti. Bolu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde yıkılan binanın enkazı altında kalan genç kız, memleketi Hatay’da hayatını kaybetti.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, genç yaşta beyin sarsıntısı sonucu hayatını kaybeden Dilara Şen’in hikayesini anlatırken duygusal anlar yaşadı.

Kahramanmaraş merkezli depremde bölgedeki öğrencilerle yakından ilgilendiklerini belirten Prof. Dr. Alişarlı, “Yaklaşık 2.600 öğrenciden 2.500’ü ile bizzat iletişime geçildi ve öğrenciler de benimle iletişime geçti. Dilara Şen’den haber almak için ablasıyla görüştüm. Burada yaşadığımız deprem sonucu öğrencimiz ayrıldı. Öğrencimizin kendisi ve ailesi vefat etmiş, sadece ablası hayatta kalmıştır. Bize ‘Ağabeyim orada depremden kurtuldu’ dedi. Bu tür bir durum. O akşam deprem nedeniyle ayrılan çok sayıda öğrencimiz oldu. Maalesef burada sarsıntıdan kurtuldu ama oradaki sarsıntıdan kurtulamadı. Hayat, şans böyle bir şeydir. İnsanın kaderinde varsa kaçmak ve kaçmak derttir. Allah böyle bir felaket yaşatmasın” dedi.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu